SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 2026010
nr 202 6010
Soppslev
Silver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 december 2002
kl 18:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver